OPIS PRODUKTU

MAYTENUS ILICIFOLIA
(CALASTRACEAE)


W czasie podróży badawczej śladem ziół Ameryki Południowej przywiozłem z Paragwaju
pierwsze próbki z dużego drzewa o kłujących liściach, podobnego do naszej mahonii.
Chodziło o Maytenus ilicifolia, który w języku miejscowym nazywany jest Espinbeira Santa. Bardzo smaczny napar z jego liści pije się tam jako tonikum, afrodyzjak i aperitif. W swej ojczyźnie jest bardzo ceniony za swoje wszechstronne użycie. Po wypiciu jednej filiżanki stwierdziłem, że gdyby tę roślinę znali ludzie zamiast klasycznej herbaty z Azji, na pewno by ją polubili na całym świecie dla jej odświeżającego działania. Napar z rośliny Maytenus jest znakomity, a więc nawet człowiek nie pijący zwykle ziół nie pogardziłby tą energetycznie i wszechstronnie oddziałującą rośliną.

Główną ojczyzną jest Paragwaj i tam już od niepamiętnych czasów używają jej miejscowi indianie jako lekarstwa na prawie wszystko.
Zwłaszcza przy nowotworze jelita grubego, leukemii i innych formach nowotworów. Dalej
przy odwapnieniu kości a także jako skuteczne tonikum i afrodyzjak. Moje testy ich używanie wspierają. Należy do tak zwanych superbylin, którym mogłyby pozazdrościć nawet lapacho czy koci pazur – jest o wiele bardziej wszechstronna, przyjemniejsza i naprawdę skuteczna.


WYKORZYSTANIE
Substancje zawarte w roślinie Mayenus mają działanie tonizacyjne, afrodyzjakalne,
obniżające przekwaszenie żołądka i ciała, relaksacyjne, przeciwuczuleniowe, moczopędne, odtruwające, przeciwutleniające, ściągające, przeciwwirusowe, przeciwbakterialne, przeciwmikrobowe, przeciwwrzodowe, przeciwnowotworowe, przeciwleukemiczne, przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, przeciwkurczowe, rozciągające naczynia krwionośne, estrogenizacyjne, rozwalniające oraz inmunostymulacyjne.


WPŁYW NA MERIDIANY
Maytenus harmonizuje meridian serca, osierdzia, jelita grubego, śledziony, żołądka, jangowy pięty, wątroby i nerek oraz wpływa na uzupełnienie energii. To szerokie spektrum zapowiada, gdzie wszędzie można wykorzystać tę roślinę i jej znakomite działanie lecznicze. Badania potwierdziły, że liście rośliny Maytenus są bardzo silnym źródłem estrogenów roślinnych, obniżających ryzyko występowania osteoporozy (zwłaszcza u kobiet) i są dla nich „eliksirem młodości”. Pomagają również w okresie miesiączki, harmonizują cykl miesiączkowy i ograniczają pojawianie się „napadów gorąca” w okresie klimakterium. Roślina zawiera wapń i magnez w formie organicznej. Kiedy doliczymy do tego wielką zawartość hormonów roślinnych, harmonizujących cały układ hormonalny, normalizujących działalność gruczołów hormonalnych (szyszynka, przysadka, nadnercza i jajniki) i doliczymy wpływ na energetyczny kanał nerek i wątroby, mamy tutaj jeden z najmocniejszych środków wzmacniających przy osteoporozie, jakie możemy sobie wyobrazić. Ryzyko powstania osteoporozy (w wyniku zmian hormonalnych) podnosi się w okresie menopauzy. Dzięki harmonizacji układu hormonalnego Maytenus wspiera również odnowę i regenerację włosów u kobiet. W tym przypadku należy wypróbować napar wraz z preparatem Estrozin. Równoczesne działanie substancji roślinnych wraz oddziaływaniem na meridian wątroby (wątroba stoi w tle odnowienia chrząstek) i nerek (nerki są odpowiedzialne za gospodarkę minerałami i wyżywienie kości w ciele) preferuje wykorzystanie tej rośliny dla wszystkich, którzy mają kłopoty z odwapnieniem, osteoporozą, łamliwością kości i kruchością ścięgien i chrząstek.


Zawarty celastrol ma pozytywne oddziaływanie przy chorobie Alzheimera i
prawdopodobnie ma również skutek antykocepcyjny u mężczyzn. Roślina w Paragwaju
używana jest również dla tej właściwości. Kolejne odkrycia w tej dziedzinie są
przedmiotem badań. Dalej Maytenus usuwa różne obrzęki, zwłaszcza kończyn dolnych.
Wypływa to z jego korzystnego oddziaływania na meridian nerek, gdyż nerki troszczą się o gospodarkę wodną i mineralną organizmu. Wpływając na ich meridian poprawimy właśnie również spuchnięte nogi, stawy, ewentualnie worki pod oczyma i inne obrzęki. Roślina wykorzystywana jest pomyślnie przy reumatyzmie. Wydala z ciała kwas moczowy, który gromadzi się tutaj przy nadmiernej konsumpcji białek zwierzęcych. Ten, kto cierpi na dnę, na pewno doceni ten fakt, albowiem kryształki kwasu moczowego osadzają się w stawach (najpierw palców u nóg) i dochodzi do bardzo bolesnych ataków. Żeby być konsekwentnym, możemy się dietą bezmięsną i piciem naparu z rośliny Maytenus zupełnie pozbyć tych kłopotów.


Maytenus używany jest także przy anemii, złym obrazie krwi, niedoborze czerwonych i
białych krwinek. Wsparcie krwiotwórstwa odbywa się poprzez substancje zawarte w roślinie i równoczesnym wzmocnieniu energetycznego kanału nerek dla aktywacji szpiku kostnego. Na przykład poprzez wpływ na meridian wątroby (dobrze pracująca wątroba jest ważna dla czystości naczyń krwionośnych) i równoczesne oddziaływanie na energetyczny kanał serca i osierdzia Maytenus ilicifolia jest znakomitym środkiem dla wzmocnienia całego organizmu, zmęczonego serca i osłabionych naczyń krwonośnych. Napar pijemy także przy zapaleniu żył i zewnętrznie używamy do płukania przy wrzodach goleniowych. Równocześnie ma także działanie rozszerzające naczynia krwionośne. To wpływa także na obniżenie ciśnienia krwi.
Kto chce obniżyć ciśnienie, powinien równocześnie obniżyć solenie, konsumpcję białek
zwierzęcych i białego cukru z rzepy oraz oczywiście dodać ruch. Gdy komuś powiecie, że
powinien więcej się ruszać i mniej jeść, przyzna wam rację, ale niechętnie to słyszy. Gdy
komuś dacie coś do używania, większością próbuje się zastanowić nad sobą ten, kto już
rzeczywiście czuje zagrożenie zdrowia. Ważne jest regularne picie naparu z rośliny
Maytenus. Już po krótkim czasie (około czternastu dni) człowiek czuje niezwykły przypływ
energii i wydaje mu się, że jest o kilka lat młodszy. W kombinacji z preparatem Venisfer
możeny przeprowadzić proces odmłodzenia mózgu i całego układu naczyniowego.

Maytenus Ilicifolia zawiera zwłaszcza 4’-methyl- (-)-eougallokatechinę, katechinę,
epikatechinę, 6-benzoyl-6deacetylmaytein, 22-hydrooksytingenon, antropcangorosin,
cangoaronin, cangorinin, cangorosin A i B, celastrol, maytansin, ilicifolin, maytenin,
pristimerin, phenoldienony, tinfenon i proanthocyanidiny (Ouratiea-proanthocyanidiny A i B), kemferol, kwarcetin, disacharydy i trisachorydy, kwas salaspermowy i maiteninowy, żelazo, wapń, krzem i magnez.


_______________________________________________________________________
W Ameryce Południowej Maytenus używany jest z powodzeniem przy trądziku i
zatwardzeniu. Na trądzik oddziałują zarówno składniki przeciwbakterialne i przeciwzapalne bezpośrednio – zwalniając mnożenie się bakterii powodujących trądzik – jak również na jakość skóry wpływa lepsza działalność nerek, wątroby i jelita grubego.Aktywizacja energetycznego kanału nerek i jelita grubego będzie wspierać podnoszenie się i opadanie wody w ciele pomiędzy płucami, nerkami i jelitem grubym. Ze względu na równoczesne oddziaływanie substancji roślinnych poprawią się także trudności z zatwardzeniem. Zdecydowanie nie chodzi tutaj o jakieś drastyczne działanie rozwalniające. Roślina zachowuje się wobec organizmu bardzo łagodnie. Dalej można także wykorzystać napar przy opryszczce i różnych wypryskach skórnych.


Substancje roślinne rośliny Maytenus mają działanie przeciwbakterialne i przeciwwirusowe. Laboratoryjnie został potwierdzony wpływ już przy bardzo małych dawkach na Pseudomonas aeruginosa i różne typy nowotworów włącznie białaczki. Ograniczają bowiem rozmnażanie się niektórych wirusów, które mogą stanowić tło niektórych nowotworów i równocześnie pomagają chronić DNA komórek. Na przykład kwas salaspemowy oddziałuje także na wirus HIV, zwalniając jego rozmnażanie.


Badania w Brazylii potwierdziły działanie ochronne rośliny Maytenus na DNA. Zostało
potwierdzone przeciwnowotworowe działanie na cały szereg komórek rakowych.
Stwierdzono efekt ochronny przeciw uszkodzeniu komórek i ich wyposażenia genetycznego przez chrorek cyny SnO2, używany w niektórych sektorach przemysłu spożywczego i służby zdrowia. Z roślin poddanych testowaniu Maytenus ilicifolia wykazał największe działanie ochronne. Testy toksykologiczne, które w roku 1991 przeprowadzał w Brazylii Oliveira i jego grupa, wykazały bezpieczeństwo używania ekstraktu z rośliny Maytenus. Nawet po trzech miesiącach nie doszło do żadnych patologicznych zmian w organizmach zwierząt eksprerymentalnych.
____________________________

______________________________________________
Przy użyciu w onkologii nawet przy leczeniu klasycznym napar jest na miejscu. Nowoczesne badania stwierdziły pozytywny wpływ na zpowolnienie rozwoju raka skóry – groźnego złośliwego melanomu. Wyniki są zachęcające także przy guzie macicy, gardła, języka i migdałów. Działanie jest podobne do winka-alkaloidów. Przy trudnościach nowotworowych dobrze jest używać Venisfer – 3 x 10 kropli przed jedzeniem, po jedzeniu 3 x 10 kropli Intocelu i wywar z rośliny Maytenus (nawet 2 litry dziennie) w przeciągu całego dnia.. Przy melanomie przykładamy obkłady z mocnego wywaru liści. Zmoczoną ligninę przykładamy do danego miejsca na 15 minut 3 x dziennie. Substancje roślinne mają dalej działanie rozwalniające, rozszerzające naczynia krwionośne, uspokajające i tłumiące ból. Obniżają przekwaszenie żołądka i organizmu oraz pomagają wzmocnić jego odporność. Ogólnie harmonizują układ hormonalny, zwłaszcza obszar nadnerczy. Wzmacniają organizm i jego układ immunologiczny przeciw niebezpiecznym mikroorganizmom. Usuwają napięcie i stres.
Można go użyć także przy astmie. Przy regularnym piciu na przykład wraz z preparatem
Baktervir lub w kombinacji ”Mayenus, Baktervir przed jedzeniem a Intocel po jedzeniu”
może za jakiś czas astma zupełnie zniknąć.


Dla silnego oddziaływania na obszar macicy rośliny nie należy używać w okresie ciąży.
Ogólnie zwalnia starzenie się komórek, ponieważ wychwytuje wolne rodniki. Bardzo
korzystny jest dla skóry i na obmywynia wrzodów goleniowych. Kiedy mamy pragnienie, na pewno docenimy znakomity smak i działanie relaksacyjne tej doskonałej herbatki na każdą zwykłą i niezwykłą okazję.


Vladimír Durina

Opakowanie 150 g

Nie gwarantujemy, że przedstawione opisy produktów nie zawierają błędów - jeżeli je zauważysz, bardzo prosimy o wysłanie zgłoszenia.  
Zgłoś błędne dane produktu